سفارش تبلیغ
سرور مجازی
سرور مجازی

*****All Right Reserved By : Www.Aguafish.Parsiblog.Com ***** آخرین مطالب ارسالی*****

تصاویر بسیار زیبای اسکار

نژاد + تصاویری از Altolamprologus

Goldfish ( زبان اصلی )

Flame Angel Fish ( زبان اصلی )

گورامی پوست ماری (Snake skin Gourami)

گورامی پلنگی (تینوپوما)

گورامی بوسنده (kissing gourami)

کالوس سیاه

گورامی آبی پودری (Powder Blue Gourami)

گربه ماهی ارتشی Glypotothorax silviae


***** All Right Reserved By : Www.Aguafish.Parsiblog.Com ***** تبلیغات ، تابلوی اعلانات و محل بنر شما ***** Aguafish Ads

بنر آپادانا98 بنر آپادانا98

ساخت تراریوم دست ساز  

ساخت تراریوم دست سازبرای ساخت تراریوم دست ساز ، شماره های بنفش روی تصویر بالا را به همراه متن پایین دنبال کنید.

1: حداقل طول مناسب برای ساخت تراریوم 110 سانتی متر است ، پس شما آکواریومی با طول 110 و عرض 35 و ارتفاع 40 سانتی متر تهیه می کنید.

2: آکواریوم دیگری با طول 35 و عرض 20 و ارتفاع 25 سافارش می دهید. البته مطابق شکل باید ارتفاع 2 دیواره پهلویی آن بیشتر از بقیه جاها باشد(یعنی باشد 40 سانتی متر باشد به جای این که 25 سانتی متر باشد)

3: روی دقیق بودن اندازه ها تأکید کنید. چون طول آماده شده آکواریوم کوچک تر ، باید درست اندازه عرض آکواریوم آماده شده بزرگتر باشد تا روی آن قرار بگیرد.

4: آکواریوم بالایی را مطابق شکل روی آکواریوم پایینی قرار داده به طوری که 5-6 سانتی متر با لبه آکواریوم پایینی فاصله داشته باشد. از این فاصله لوله ورود و خروج آب فیلتر اکسترنال را عبور دهید. بعد آن را با نوار چسب با عرض زیاد ، از سمت لبه های داخلی به آکواریوم پایینی بچسبانید. لبه های خارجی را بعدا برای چسباندن نوار زینتی (مثل نوار پلنگی آکواریوم من) استفاده خواهید کرد.

5: به اندازه کافی فیلتر زیر شنی خریداری کرده و در کف آکواریوم بالایی قرار دهید و با چسب آکواریوم آن را محکم کنید. لازم نیست تمام لبه های آن را با چسب بچسانید ، فقط چند نقطه را چسب بزنید و بگذارید تا خشک و محکم شود.

6: فیلتر زیر شنی دیگری را مطابق شکل با چسب آکواریوم به لبه فیلتر زیر شنی اولی بچسبانید. توجه کنید به گونه ای کار چسباندن را انجام دهید که فیلتر زیر شنی دوم نسبت به سطح پایینی آکواریوم بالایی هیچ برجستگیی نداشته باشد. می توانید ابتدا 2 فیلتر زیر شنی را به هم بچسبانید و سپس فیلتر زیر شنی اولی را به کف آکواریوم بالایی بچسبانید.(حتما از چسب آکواریوم استفاده کنید)

توجه : روی فیلتر زیر شنی دوم مقداری چسب آکواریوم ریخته و فشار کمی به آن بیاورید. بگذارید تا خشک شود. این کار باعث می شود پنجه های لاک پشت ها به چسب گیر کرده و موقع بالا آمدن از فیلتر زیرشنی دچار سرخوردن و مشکل نشوند.

7: آب را درون تراریوم ریخته و به گونه ای این کار را انجام دهید که سطح آب از لبه فیلتر زیرشنی دوم بالاتر باید ولی تا لبه تراریوم حدود 10 سانتی متر فاصله داشته باشد تا لاک پشت ها بیرون نیایند. در صورت لزوم می تواندی از شیشه ای با طول و عرض مناسب به عنوان درپوش به منظور جلوگیری از خروج لاک پشت ها استفاده کنید.

توجه : تکه ای فوم(یونولیت)(زیر آکواریوم ها قرار می دهند) را به زیر فیلتر زیرشنی دومی متصل کنید ، من این کار را با تکه ای سیم بسیار نازک انجام دادم ، چون با این که فیلتر زیرشنی پلاستیکی است ، ولی وقتی لاک پشت ها روی آن قرار می گیرند ، در آب پایین رفته و حرکت را مشکل می کند. همچنین برای جلوگیری از پایین رفتن آن در آب از بادکش های وسایل آکواریومی می توانید استفاده کنید. این بادکش ها را از آکواریوم فروشی ها می توانید تهیه کنید.


نوشته شده توسط : محسن| پنج شنبه 88 بهمن 22 | ساعت 12:21 عصر | +| نظرات شما ()All Right Reserved By Aguafish.Parsiblog.Com کپی برداری از مطالب وبلاگ فقط با ذکر منبع مجاز است